$20 for 30 minutes
$40 for 60 minutes
(Average competitor prices $30+ for 30 mins)
First session is $5 off the lesson price.
Discounted multiple lessons packages
For multiple lessions bought at once (8 lessons,4 lessons, 2 lessons).
At home lessons or lessons at our location.
For at home visits, after 3 miles from our location, it's .40/mile.
For example, the student lives 10 miles away. The trip is 20 miles total (there and back). 3 miles are subtracted each way, equaling 6. It would end up being 14 miles charged at .40 cents per mile. This equals $5.60 added to your lesson price.